Bilgi Diyarı

Aşağıdaki Kutu ile Sonsuz Bilgi Diyarı'nda İstediğinizi Arayabilirsiniz...

Teste Başla

Genel Kültür Nedir?

Genel Kültür, tüm kültürleri anlamaktır. Kültürsüz kelimesinin ne kadar da yalnış bir tabir olduğunu anlamaktır. Çünkü, kültür yoktan var edilemez. Kültürsüzlük diye birşey yoktur. Kültür farkı vardır. Çünkü insan öğrendikçe kültürü farklılaşır. Kültürlü olmaz. Esas olan temel kavram; doğru kültür vardır, yanlış kültür vardır. Genel kültür soruları da tam da bu ayrımı yapabilmek için vardır.

Genel Kültürü olan bir kimse karşısındaki kişiyi anlamakta zorlanmaz. Genel kültür illa ki bir konuda aktif olarak rol almak değildir. Konu hakkında bilgi sahibi olmaktır. Ancak konuyu da özüyle kavramaktır. Özünü anlamadığınız bir konu kafanızda kültür olmak yerine gereksiz bir kalabalık olacaktır. Genel kültür soruları hizmetimiz de kafanızdaki kalabalığı daha az hale getirmek içindir.

Neden bu hizmeti verdiğimizden bahsedelim. Ülkemizdeki kültür seviyesi sizinde bilgidiğiniz gibi oldukça düşüktür. Bu seviye sadece genel kültür soruları çözerek yükseltilebilir. Bu tür sorular internetteki birçok sitede ve kitaplarda, ansiklopedilerde bolca bulunmaktadır. Lütfen kendinize bir kitap satın alın otobüste iş yerinize giderken bu kitaptaki bilgileri okuyun yada bir bulmaca kitabı edinin. Zaman boşa harcanamayacak kadar değerlidir.

Bu hizmetimizden yararlanmak için sadece bilgisayarınızdan değil, mobil telefonunuzdan yada tabletinizden sitemize girerek te yararlanabilirsiniz. Genel kültür sorularını çözmeniz ve zihninizi rahatlatmanız günün iyi geçmesi gün içinde karşınıza çıkabilecek olan zorluklar karşısında daha dirençli olmanızı sağlayacaktır.